Гучна корупційна справа за участю колишнього керівника Офісу Президента отримала стрімкий розвиток. За Андрія Єрмака вже внесли повну суму застави, яка становить астрономічні 140 мільйонів гривень. Відповідну інформацію офіційно підтвердили у Вищому антикорупційному суді (ВАКС).
Вихідні в СІЗО та мільйони на депозиті
Як відомо, минулі вихідні ексглава ОП був змушений провести у стінах слідчого ізолятора. Одразу після гучного судового засідання необхідної суми для миттєвого звільнення з-під варти не знайшлося. Проте вже на початку робочого тижня кошти були у повному обсязі перераховані на відповідний депозитний рахунок суду.
Внесення застави означає, що підозрюваний зможе покинути СІЗО. Водночас він зобов’язаний суворо виконувати низку процесуальних обов’язків: здати на зберігання закордонні паспорти, прибувати за першим викликом до детективів НАБУ, прокурорів чи суду, носити електронний браслет (якщо це передбачено ухвалою) та утримуватися від спілкування зі свідками у цій кримінальній справі.
📌 Читайте також: передісторія гучної справи
Питання походження коштів
Нагадаємо, що детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та прокурори САП інкримінують колишньому топпосадовцю причетність до масштабних фінансових махінацій та ймовірне відмивання коштів. Під час обрання запобіжного заходу сторона обвинувачення наполягала на триманні під вартою, наголошуючи на високих ризиках перешкоджання слідству.
Зараз головна інтрига для суспільства та журналістів-розслідувачів полягає в тому, хто саме акумулював та вніс таку гігантську суму коштів за звільнення фігуранта. Офіційно імена заставодавців у ВАКС поки не розголошують, проте слідство продовжується, і ця резонансна справа гарантовано матиме нові гучні епізоди.












