Україна

Україна упустила перемогу над Боснією і Герцеговиною

“Жовто-сині” вкотре зіграли внічию у рамках відбору до чемпіонату світу-2022.

У матчі восьмого туру відбору до ЧС-2022 збірна України на Арені Львів приймала національну команду Боснії та Герцеговини.
Підопічні Олександра Петракова досить обережно почали зустріч, та й гості не намагалися сильно роздувати темп гри. Боснійці намагалися атакувати через довгі передачі уперед зі своєї половини поля, але безуспішно. Українці ж відчували фланги в пошуках вільних зон.
Поступово “жовто-сині” стали більш активно просуватися вперед, і вже на 8-й хвилині створили відмінний момент, але Яремчук виявився в офсайді. На це гості відповіли своїм непоганим шансом, однак Гояк пробив вище воріт.
А через кілька миттєвостей Андрій Ярмоленко відкрив рахунок у матчі. Циганков отримав пас за спини захисникам, здорово прострілив у штрафний на дальню штангу, де вже Ярмоленко замкнув – 1:0.
Через 10 хвилин українці мали можливість подвоїти перевагу – Соболь на лівому фланзі отримав м’яч, протягнув його і віддав на Тимчика, який набирав швидкості на правому фланзі. Але голкіпер гостей зіграв грамотно на виході і не дозволив забити.
Боснійці швидко відповіли небезпечним випадом біля воріт П’ятова – розвинув атаку Джеко, утримавши м’яч у центрі поля і пройшовши вперед, а потім віддав на фланг на Гояка, який відпасував Превляку. Форвард пробив по воротах, але П’ятов впорався.
Слідом вже в атаку пішли українці – Степаненко із правого флангу здорово навісив на відкритого у штрафному Циганкова, але після удару Віктора головою м’яч пройшов повз ворота, хоч і дуже близько.
За 10 хвилин до кінця тайму гості могли відігратися – після обрізки Тимчика боснійці рвонули в контратаку, і Превляк намагався пробити, але не дотягнувся. Проте шанс з’явився у Колашинця, який пробив з гострого кута, але тут уже врятував П’ятов.
У підсумку на перерву українці пішли з мінімальною перевагою, і цілком заслужено вели в рахунку, проте кінцівка тайму видалася досить тривожною для підопічних Петракова.
На старті другого тайму українці рвонули в атаку – шанс був у Шапаренка, який обігрався з Ярмоленком, але потім не дотягнувся до м’яча. У відповідь ледь не забили боснійці, однак м’яч після удару Наліча головою пройшов поряд зі штангою.
Відразу після цього “жовто-сині” створили дуже небезпечний момент – Ярмоленко прокинув флангом на Тимчика, який вискочив один на один із голкіпером і пробив у дальній кут з кількох метрів, але не влучив у сітку.
Через кілька хвилин шикарний удар по воротах здійснив Яремчук, але мимо. Втім, навіть якщо б він і забив, то взяття воріт не зарахували б, оскільки Роман потрапив у положення “поза грою”.
На деякий час гра трохи зменшила оберти, але потім боснійці активізувалися. На 69-й хвилині Джеко отримав м’яч і миттєво пробив під поперечину, та П’ятов у стрибку виніс круглого на кутовий.
Гості продовжили атакувати, і навіть заміни від Петракова не врятували українців від пропущеного м’яча. На 77-й хвилині боснійці провели відмінну комбінацію, яку завершив Ахмедходжич ударом з розвороту по воротах – 1:1.
Останні 10 хвилин зустрічі українці намагалися проводити позиційні атаки і забити ще один гол, але безуспішно. Фінальний свисток зафіксував нічийний результат.
Україна продовжує утримувати друге місце у групі, маючи у своєму активі 9 очок. Боснійці йдуть четвертими, набравши 7 балів. Попереду у команд ще одне очне протистояння, яке відбудеться 16 листопада в Боснії і Герцеговині.
Україна – Боснія і Герцеговина – 1:1
Голи: Ярмоленко, 15 – Ахмедходжич, 77.
Україна: П’ятов – Тимчик, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Соболь – Степаненко, Шапаренко (Сидорчук, 72) – Ярмоленко (Зубков, 82), Циганков (Булеца, 82) – Яремчук (Сікан, 72).
Боснія і Герцеговина: Шехич – Стеванович, Хаджикадунич, Ахмедходжич, Чівич – Хаджиахметович, Налич (Сарич, 58), Колашинаць (Ковачевич, 90+1) – Гояк (Прцич, 58), Джеко, Превляк (Демірович, 82).
Попередження: … – Чівич (11), Ахмедходжич (19), Превляк (63).