СвітСпорт

Нестаріючий Лука Модріч та гол-шедевр від італійців

Збірна Італії по футболу на останніх хвилинах зрівнюють рахунок і залишають Хорватів за бортом змагань.

Матч розпочався з атак збірної Хорватії, адже перемога була важливішою для них, ніж для італійців. Хорвати одразу взяли м’яч під контроль, а всіма атаками керував Модрич. Його активно підтримували Брозович, Ковачич і Сучич. Вже на 5-й хвилині Сучич перевірив пильність Доннарумми відмінним ударом здалеку в дальній верхній кут. Голкіпер «ПСЖ» впорався із загрозою.

Сейв Доннарумми призвів до кутового для збірної Хорватії, але для італійців це стало сигналом для активізації. Гра перемістилася ближче до воріт Ліваковича, де почали виникати моменти. Спочатку це були лише спроби, потім напівспроби, а зрештою голкіпер уже рятував свою команду.

Лівакович врятував Хорватію на 28-й хвилині після удару головою від Бастоні, а через вісім хвилин зреагував на небезпечний удар Пеллегріні. Хорвати відповідали епізодично, але їхні атаки не створювали серйозної загрози для італійського захисту.

Після перерви хорвати посилили натиск, оскільки їм конче потрібна була перемога. Італійці не дуже відповідали, адже мали певний запас міцності. Наполегливість гравців Хорватії принесла результат на 52-й хвилині, коли Фраттезі зіграв рукою у власному штрафному майданчику. Арбітр призначив пенальті після перегляду ВАР. Модрич не зміг переграти Доннарумму з “точки”, але одразу ж забив на добиванні.

Після голу гра змінилася. Хорвати почали грати на утримання результату, тоді як італійці рвалися вперед, організовували атаки та тиснули на суперника. Арбітр додав 8 хвилин до основного часу, що дало шанс підопічним Лучано Спаллетті. На останній доданій хвилині Італія зрівняла рахунок завдяки ефектному удару Дзакканьї у дальній верхній кут.

Матч завершився з рахунком 1:1. Італія врятувала гру, фінішувала другою в групі та напряму кваліфікувалася до плей-оф Євро-2024 разом з Іспанією. Хорватія тепер чекає на результати команд, які посіли треті місця у групах.