Отримання грін-карти всередині США перестає бути стандартним правом. Адміністрація Дональда Трампа різко закриває міграційні лазівки. Відтепер процедура зміни статусу (Adjustment of Status, AOS) перетворюється на виняткову міру правового захисту. Або, як це тепер називають у Службі громадянства і міграції США (USCIS), на “акт адміністративної милості”.
Квиток в один кінець
Більшості заявників доведеться покинути Сполучені Штати. Чекати на розгляд документів вони будуть через американські консульства вже за кордоном. Це стосується навіть тих іноземців, які перебувають у країні абсолютно легально або мають найближчих родичів із американським громадянством.
Під удар потрапляють мільйони людей. Студенти з візами F-1. Кваліфіковані спеціалісти з візами H-1B. Звичайні туристи B-1/B-2. Всі вони приїжджають до Штатів на обмежений термін із конкретною метою, але згодом багато хто починав процес легалізації саме зсередини.
“Ми повертаємося до початкового задуму закону, щоб забезпечити належне проходження іноземцями імміграційної системи нашої країни. Коли іноземці подають заяви зі своєї країни, це знижує необхідність пошуку та депортації тих, хто вирішує піти в тінь і залишитися в США нелегально після відмови”, — пояснює представник USCIS Зак Калер.
Винятки і неминучі суди
Зміна статусу всередині США схвалюватиметься лише в індивідуальному порядку. Теоретичні шанси зберігаються для біженців, жертв домашнього насильства та осіб із тимчасовим захищеним статусом. Проте кожну таку справу розглядатимуть окремо.
Субота Онлайн аналізує: таке жорстке закручування гайок гарантовано викличе хвилю судових позовів. Американські юристи вже готуються оскаржувати нововведення, які ламають звичний шлях до легалізації.
Правила гри змінилися, і для мільйонів шлях до американської мрії тепер починається з вимоги покинути країну.
Хочете знати більше про те, чим живе область та світ? Отримуйте оперативні сповіщення у нашому Telegram або читайте нас у Facebook. Тільки найважливіше та найцікавіше!













