У Іршанську жорстоко побили 58-річного чоловіка, який через кілька годин помер від отриманих травм. Бійка сталася 4 травня у квартирі багатоповерхівки, де зібралась компанія знайомих для чаркування. Один із сусідів стверджує, що під час цього конфлікту викликав поліцію, але вона приїхала лише наступного дня, коли стало відомо про смерть чоловіка.

Під час застілля виникла сварка та бійка
За даними Коростенського районного управління поліції, 5 травня медики “швидкої” повідомили правоохоронців про те, що під час транспортування до лікарні помер житель громади. Причиною його смерті стали травми грудної клітини з ушкодженням внутрішніх органів.
Правоохоронці, які прибули на місце, встановили, що 4 травня житель села Губенкове приїхав до Іршанська у гості до свого знайомого. Чоловіки почали чаркувати, а згодом до них приєднався ще один місцевий знайомий. Під час застілля між двома гостями виник конфлікт, що переріс у бійку: один завдав другому численних ударів руками та ногами, від яких той помер. Поліцейські затримали причетного до побиття.

“У квартирі був шум, гупання та постріли”
Жителі будинку, в якому сталось фатальне застілля, розповіли журналістці “Суботи”, що компанія зібралась у квартирі на третьому поверсі у 45-річного Олександра – хазяїна квартири. Він живе один і у нього постійно збираються якісь люди та пиячать. У той раз серед гостей був 58-річний Володимир із села Губенкове, 42-річний місцевий Євген та ще кілька чоловіків і навіть одна молода жінка.
Жителі кажуть, що Олександр і Євген служили у ЗСУ, обидва були на фронті. Після повернення Олександр проходить лікування (у нього проблеми з ногами), а Євген перебуває у відпустці. Що стосується Володимира, якого забили на смерть, то він працював у Києві у охоронній службі і періодично приїжджав до Олександра в Іршанськ. У Володимира в рідному селі Губенкове вже не залишилось ніяких родичів, тому організацією поховання чоловіка займається Іршанська селищна рада.
Сусід Денис, який живе на другому поверсі, прямо під квартирою Олександра, розповів наступне:
– У той вечір десь біля восьмої години я почув страшний шум у сусіда зверху. Моя стеля ходила ходуном, зверху була жахлива бійка: було чутно тупіт, гупання, падіння чогось тяжкого на підлогу, а ще звуки пострілів. Вже потім з’ясувалось, що стріляли з пневматичної зброї. Тоді я подзвонив у поліцію і розповів про те, що коїться, а мені відповіли, що до одинадцятої години вечора сусіди повинні заспокоїтись, а ще сказали, що не можуть приїхати, бо всі зайняті на викликах. Поліція приїхала лише наступного дня. Якби вони приїхали одразу, то Вову можна було б врятувати.

Сусіди кажуть, що між Вовою та Женею спалахнула сварка нібито через пневматичний пістолет. Вони почали сваритися, а потім битися. Сашко хотів, щоб вони пішли геть з його квартири і з’ясовували стосунки на вулиці, але його не слухали…
“Вова привіз з собою пневматику і спровокував бійку”
Журналістка поговорила з мамою Олександра – власника квартири, де сталася подія. Жінка представилась Аллою Володимирівною. Вона живе у селі і періодично приїжджає до сина в Іршанськ.
– Я добре знаю цю компанію, – говорить жінка. – Вова, якого вже немає, часто приїжджав до мого Сашка із Києва, тому що йому просто нікуди було дітись: дружина померла, у селі не залишилось ніяких родичів і навіть будинку немає, тому Вова часто проводив час у Сашка та ночував у нього. Але я була дуже незадоволена, тому що Вова привозив багато горілки і не купляв ніяких продуктів, практично споював мого сина. Навіщо такі гості? Я дуже сварилась і казала Вові, щоб його більше тут не було.
– Про те, що відбулось того вечора, мені розповів очевидець, який був у тій компанії, – продовжує жінка. – Саме Вова привіз з собою пневматичну зброю і саме він спровокував бійку. Спочатку Вова просто стріляв із пістолета по квартирі для розваги. Потім, коли всі сиділи за столом, він кинувся шукати свою зброю і почав кричати: “Де моя зброя? Куди її поділи?”. Схопив ножа зі столу і полоснув Женю по щоці. Мабуть, хотів полоснути по шиї, але Женя присів і ніж встромився у щоку, пішла кров. Тоді Женя вскочив і вдарив Вову у обличчя. Почалась бійка. Вони всі були напідпитку, тому такі агресивні, та і психіка у наших воїнів підірвана війною. Після бійки Женя пішов додому, як і інші гості, а Вова залишився лежати у квартирі. Рано вранці мій Сашко попрямував до крамниці купити води, по дорозі зустрів знайому та попросив її зайти до нього. Коли вона побачила закривавленого Вову, одразу викликала “швидку”. Сусіди потім розповіли мені, що медики біля години намагались реанімувати Вову, а потім повезли до лікарні, але чоловік помер по дорозі. За висновком медиків, у Вови були поламані ребра і одне ребро пробило легеню. Він був весь у крові, на місті обличчя – криваве місиво. Якби одразу була надана медична допомога, то Вову, можливо, вдалося б врятувати. Я запитувала у свого сина, чому він одразу не викликав “швидку”, а він мені відповів, що кілька разів пропонував це Вові, але той заперечував, казав, що не треба. Я нічого не знала про ту страшну ніч. Приїхала до сина наступного дня, коли Вову вже забрала “швидка”. До речі, пневматичний пістолет так і не знайшли. Залишилась лише кобура. Де він подівся – невідомо. Я впевнена, що у цій ситуації винна насамперед горілка. Там, де люди пиячать, обов’язково трапиться якась біда.

“Батьки затриманого Євгена – хороші роботящі люди, і він хлопець непоганий”
Журналістка побувала у багатоповерхівці, де живе Євген, якого затримала поліція. Сусіди розповіли, що тут мешкають його батьки, хороші та працьовиті люди, не випивають, люблять онуків. Мати працює у місцевому ремонтно-механічному цеху, батько на пенсії. А Євген служить у ЗСУ, воював на нулі, недавно прийшов у відпустку. Взагалі він мешкає у Житомирі, має дружину та двох дітей, а до батьків у Іршанськ приїздить час від часу. В даний момент батьків вдома немає – вони поїхали у село, де мають будинок.
Чаркування, сварка, бійка – все банально і знайомо, але тут фігурує ще і зброя. Через війну зброя все частіше спливає під час конфліктів та сварок, і хоча в даному випадку мова йде про пневматику, а не бойову, факт залишається фактом – у людей накопичуються запаси зброї, яка рано чи пізно буде застосована.
* * *
6 травня слідчі поліції повідомили затриманому чоловіку про підозру в завданні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України). Відповідно до чинного законодавства чоловікові може загрожувати позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.
Умисне вбивство чи трагічний випадок: у Малині знову загадково загинула жінка
Пережив 32 місяці полону, а вдома втратив усе: розвідник із Житомира судиться з ексдружиною
У Житомирі 18-річна студентка випала з багатоповерхівки в день від’їзду брата на фронт
Слідкуйте за кримінальною хронікою та подіями регіону. Щоб не пропустити важливе — підписуйтеся на наш Telegram або читайте у Facebook. Будьте пильними!
Джерело: Народний тижневик “Субота”
Автор: Ганна Лукашевич











