На Житньому ринку Житомира зросли ціни на молочні продукти.
Подорожчали сметана, домашній сир, молоко, масло.
Виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив, що зростання ціни на молочну продукцію — сезонне.
“Є велика різниця між органікою і тим, що можна купити у супермаркеті. Це так само, як домашні яйця і яйця з магазину. Коли ми говоримо про молоко, то Державна служба статистики моніторить середньостатистичну ціну молочної продукції великих молокозаводів, які працюють на супермаркети. І там на сьогодні зростання, яке вписується у зростання вартості продовольчого кошика, становить 15-16 відсотків. Це стосується і молока, і сиру. З цієї точки зору сказати, що молоко пішло в гору, я би не взявся. У кінці березня — на початку квітня, коли худобу виженуть на відкриті пасовища, молочна сировина почне дешевшати. А це означатиме, що коли ми будемо дивитися ціни у квітні, то вони вже не будуть такими жахливими”, — пояснив Олег Пендзин.
Продавчиня молочної продукції на вулиці Хлібній Олена розповіла, що у порівнянні із березнем 2024 року, ціни на молоко та сир зросли в середньому на 10 гривень. За словами жінки, корм для корів подорожчав, тому і ціна на молочні продукти збільшилася.
“Прийшла весна, і покупець думає, що продукція має дешевшати. Але корову потрібно прогодувати, адже вона ще не пасеться, їй потрібно і сіно давати, і товч треба, і зерно потрібне. Тому поки тримаємося такої ціни. Зараз пляшка “півторачка” молока коштує 50 гривень. Сир коштує за півкіло — 75 гривень, а за кілограм — 150 гривень. Півлітрова банка сметани коштує 60 гривень“, — розповіла Олена.
Місцева жителька Любов купує молоко на Житньому ринку раз у тиждень. Жінка розповіла, що купувати молоко по 50 гривень за півтора літра для неї дорого.
“Для мене дорого, адже я пенсіонерка й іншого доходу у мене немає. Я молоко ставлю на скисання — і виходить сметана і кефір“, — сказала Любов. Ніна купила сметану. За півлітрову банку заплатила 60 гривень.
“В магазині візьмеш скільки тої сметани? І яка вона? Люди працюють так важко, а що вони мають? Ви ж самі розумієте”, — сказала Ніна.
Лариса купувала домашнє масло у молочному павільйоні по 450 гривень за кілограм. За словами жінки, тут ціна на масло така, як і у магазині.
“Не дорожче, ніж у магазині, але якість краща. У морозилці це масло тримаю і до їжі додаю. Не порівняти з тим, що ми купуємо у магазині, навіть, якщо взяти найдорожче. Я сьогодні тут купила сметану, масло, а завтра ще прийду за сиром“, — розповіла Лариса.
За матеріалами suspilne.media