Гарячі новини

​Учасниця з Житомирської області посіла перше місце у фіналі конкурсу МАН України, ще 9 отримали призові місця

17 травня 2021 року відбувся ІІІ фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Житомирську область представили 40 переможців обласного етапу конкурсу, 10 з яких посіли призові місця.

Про це повідомили в Житомирському обласному центрі дитячої та юнацької творчості.

«Цього року конкурс МАН, враховуючи епідемічну ситуацію в країні, відбувся у дистанційному форматі, тому учасники представили свої наукові напрацювання онлайн. Під час фіналу журі оцінили вміння учасників презентувати дослідження у форматі «запитання-відповідь», аргументовано доводити свою точку зору на постерному захисті, а також презентацію найбільш суттєвих результатів дослідження на науковій конференції перед усіма учасниками секції. Раніше журі вже перевірило академічність текстів дослідницьких робіт, які беруть участь у фіналі», – йдеться у повідомленні.

Переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2021 (Житомирська область):

І місце

Гопанчук Ольга Олександрівна

Секція: «Мистецтвознавство»

Тема проєкту: «Сакральна архітектура м. Новограда-Волинського: Спасо-Преображенський Собор»

Науковий керівник: Колесник Наталія Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, заступник директора навчально-наукового інституту педагогіки з науково-дослідної роботи, міжнародних і регіональних зв’язків Житомирського державного університету імені Івана Франка

Педагогічний керівник: Василенко Тетяна Володимирівна, учитель образотворчого мистецтва та курсу «Мистецтво» Ліцею № 4 міста Новограда-Волинського Житомирської області, учитель вищої категорії, «Старший учитель»

ІІ місце

Тепляшина Анастасія Іванівна

Секція: «Ветеринарія та зоотехнія»

Тема: «Залежність якості бджолиного воску від технологій переробки воскової сировини»

Наукові керівники: Лісогурська Діна Володимирівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри технологій виробництва продукції тваринництва ПНУ; Фурман Світлана Володимирівна, кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри паразитології, ветеринарно-санітарної експертизи та зоогігієни ПНУ

Педагогічний керівник: Федоренко Антоніна Олександрівна, вчитель біології Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30

ІІ місце

Куровська Анастасія Євгенівна

Секція: «Охорона довкілля»

Тема: «Травматична мінливість черепашки перлівницевих (Mollusca, Bivalvia, Unionidae) як індикатор стану водного середовища»

Науковий керівник: Шевчук Лариса Миколаївна, викладачка біології і екології ДНЗ «Центр сфери обслуговування м. Житомира»; докторка біологічних наук, професорка кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Житомирського державного університету імені Івана Франка

ІІ місце

Жуковська Анастасія Олександрівна

Секція: «Англійська мова»

Тема: «Оцінно-культурологічний аспект семантики англійських фразеологізмів з компонентом-числівником»

Науковий керівник: Жуковська Вікторія Вікторівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Житомирського державного університету імені Івана Франка

Педагогічний керівник: Овсієнко Ольга Михайлівна, вчитель англійської мови вищої категорії, старший вчитель ліцею № 25 м. Житомира

ІІ місце

Лозовий Владислав Валерійович

Секція: «Математика»

Тема: «Послідовність К а, b»

Науковий керівник: Таргонський Андрій Леонідович, доцент ЖДУ, кандидат фізико-математичних наук, керівник гуртка ЖМЦНТТУМ

Педагогічний керівник: Красуцька Людмила Володимирівна, заступник директора з завчально-виховної роботи, вчитель математики Ліцею № 25 м. Житомира

ІІІ місце

Кропивницька Анна Олександрівна

Секція: «Географія та ландшафтознавство»

Тема: «Розвиток джентрифікації в Україні»

Науковий керівник: Щербань Петро Іванович, методист географії лабораторії методичного забезпечення комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради

Педагогічний керівник: Ніколюк Людмила Петрівна, учитель вищої категорії географії та економіки, учитель-методист ліцею № 2 ім. Л.Х. Дарбіняна Коростишівської міської ради

ІІІ місце

Осецька Ірина Дмитрівна

Секція: «Загальна біологія»

Тема: «Біокліматичне моделювання динаміки ареалу жука – оленя (Lucanus Cervus Linnaeus, 1758) в умовах змін клімату»

Науковий керівник: Гарбар О.В., доктор біологічних наук, професор кафедри екології та географії Житомирського державного університету імені Івана Франка Ворончук

Педагогічний керівник: Любов Ігорівна, вчитель-методист біології та екології Черняхівської гімназії

ІІІ місце

Грищук Дмитро Сергійович

Секція: «Технології програмування»

Тема: «Мобільний додаток «Лікарняна каса»

Науковий керівник Грищука Дмитра – Андрущенко Людмила Вікторівна, вчитель інформатики Загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 21 м. Житомира.

ІІІ місце

Цапук Катерина Анатоліївна

Секція: «Українська література»

Тема: «Підписуйтеся на книжки-2:»: сучасні форми життя-буття художніх творів із позицій активної реципієнти – читачки-блогерки»

Науковий керівник: Золотюк Людмила Ярославівна, кандидатка філологічних наук, методистка Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради

Педагогічний керівник: Хомишен Яна Михайлівна, учителька української мови і літератури Гімназії імені В. П. Фількова Лугинської селищної ради Лугинського району Житомирської області, керівниця гуртка «Літературна творчість» Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради

ІІІ місце

Войтович Олександр Володимирович

Секція: «Екологія»

Тема: «Моніторинг стану атмосферного повітря в смт. Черняхові методом ліхеноіндикації»

Науковий керівник: Бордюг Наталія Сергіївна, доктор педагогічних наук, доцент, директор комунального закладу позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради

Педагогічний керівник: Войтович Марія Миколаївна, учитель біології Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черняхівської селищної ради

У Житомирському обласному центрі дитячої та юнацької творчості уточнили, що переможець Гопанчук Ольга отримуватиме президентську стипендію, а інші призери нагороджені дипломами та цінними подарунками.

Джерело: Житомир-інфо

Схожі матеріали