Звичка залишати недопитий чай на столі або заварювати один і той самий пакетик кілька разів може коштувати вам здоров’я. На батьківщині цього напою, у Китаї, вистиглу заварку давно минають десятою дорогою, прирівнюючи її до отрути. Експерти наголошують: безпечно пити чай можна лише протягом перших 15-20 хвилин після його приготування.
Що приховує райдужна плівка на чаї
Якщо напій постояв кілька годин, на його поверхні утворюється тонка, ледь помітна оксидна плівка. Вона здається безпечною, але її хімічний склад говорить про інше. У вистиглій заварці стрімко накопичуються азотисті важкорозчинні сполуки та дубильні речовини.
Ця плівка містить магній, кальцій, залізо та білок, які в поєднанні з повітрям окислюються. Однак найнебезпечніше те, що в ній концентруються гуанін, кофеїн та теофілін. Саме цей “коктейль” завдає нищівного удару по внутрішніх органах, руйнуючи шлунково-кишковий тракт та перевантажуючи печінку.
Бактерії та пліснява у вашій чашці
Під впливом кімнатної температури органічні сполуки у вистиглому чаї перетворюються на ідеальний живильний бульйон для патогенної мікрофлори. Якщо чай простояв понад 24 години, у ньому неминуче починає формуватися мікроскопічна пліснява, навіть якщо ви її не бачите неозброєним оком.
Субота Онлайн попереджає про найпоширенішу помилку: багато хто вважає, що заливши вчорашню заварку новим окропом, вони “вб’ють” усі бактерії. Це міф. Окріп не нейтралізує токсичні сполуки, які вже утворилися. Вони безперешкодно потрапляють у ваш організм, провокуючи незрозумілі алергічні реакції, гострі болі в животі та навіть можуть стати причиною виразки шлунка.
Не ризикуйте своїм здоров’ям заради економії заварки. Завжди готуйте свіжий чай і насолоджуйтеся ним, поки він гарячий та справді корисний.
Хочете знати більше про те, як не нашкодити собі “корисними” звичками та розуміти свій організм? Дізнавайтеся перші про медичні лайфхаки та поради дієтологів. Отримуйте перевірену інформацію у нашому Telegram або читайте у Facebook. Тільки найважливіше та найцікавіше!












