Суботня інформація

Нападник “Шахтаря” з Житомира оформив найшвидший за 24 роки хет-трик у матчах клубу в УПЛ

Рекорд команди належить Михайлові Поцхверії та тримається з 1998 року.

Нападник збірної України з футболу й “Шахтаря” Данило Сікан, який родом з Житомира, відзначився дебютним хет-триком за донецьку команду, який став одним із найшвидших в історії клубу одразу за кількома показниками.

Сікан допоміг “Шахтарю” здобути розгромну перемогу над харківським “Металістом” у п’ятому турі чемпіонату України та вийти в одноосібні лідери УПЛ з 13 очками.

Футболіст відкрив рахунок на 18-ій хвилині, забивши після кутового у виконанні Михайла Мудрика. На 30-ій Сікан подвоїв перевагу, перевівши м’яч у порожні ворота з асиста Георгія Судакова, а на 38-ій додав ще й третій свій гол – знову з подачі Мудрика.

Таким чином Сікан відзначився другим поспіль геттриком: після матчу молодіжної збірної України U21 у плей-оф відбору на Євро-2023.

Що означає хет-трик Сікана

Згідно зі статистикою УПЛ, український форвард увійшов до топ-3 гравців “Шахтаря” за швидкістю хет-трика за всю історію виступів у чемпіонаті України. Сікан забив третій м’яч на 38-ій хвилині, тим самим випередивши досягнення Олега Матвєєва (1994), Сергія Ателькіна (1997) та Джуліуса Аґахови (2001), які оформлювали геттрики за 42 хвилини.

Крім того, хет-трик Сікана є найшвидшим серед “гірників” в УПЛ у 21-му столітті. Його випереджають лише Михайло Поцхверія (25 хвилин) та Сергій Ребров (35), які досягли цих позначок у 1990-х.

Найшвидші хет-трики “Шахтаря” в УПЛ

• Михайло Поцхверія – забив третій гол на 25-ій хвилині матчу – 1998 (проти “Ниви”, 5:0)
  • Сергій Ребров – 35′ – 1992 (проти “Миколаєва”, 6:1)
  • Данило Сікан – 38′ – 2022 (проти “Металіста”, 6:1)
  • Олег Матвєєв – 42′ – 1994 (проти “Зорі”, 3:0)
  • Сергій Ателькін – 42′ – 1997 (проти “Ниви”, 4:1)
  • Джуліус Аґахова – 42′ – 2001 (проти “Ниви”, 7:0)

Водночас 21-річний Сікан став одним із наймолодших авторів дебютних хет-триків в історії “Шахтаря” в чемпіонаті України. За цим критерієм він увійшов до топ-5, випередивши Факундо Феррейру (22 роки). Наймолодшим, кому це вдавалося, був Сергій Ребров, який оформив свій перший геттрик за донеччан у 18 років: у матчі 1992 року проти “Миколаєва” (6:1).

Наймолодші автори перших хет-триків за “Шахтар” (УПЛ)

1. Сергій Ребров – 18 років – 1992 (проти “Миколаєва”, 6:1)
  2. Джуліус Аґахова – 18 років 307 днів – 2001 (проти “Ниви”, 7:0)
  3. Андрій Воробей – 19 років 274 дні – 1998 (проти “Дніпра”, 6:0)
  4. Олексій Бєлік – 21 рік 147 днів – 2002 (проти “Таврії”, 5:2)
  5. Данило Сікан – 21 рік 168 днів – 2022 (проти “Металіста”, 6:1)

Як хет-трик прокоментував Сікан

“Жодного секрету немає – просто працюю на тренуваннях і намагаюся забивати в кожному моменті, – сказав футболіст у коментарі пресслужбі “Шахтаря”. – Відчував, можливо, що заб’ю один гол, однак команда й тренер вірили в мене, і це дуже допомогло. Віра [головного тренера] Ігоря Йовічевіча? Так, до гри сказав, що забиваю два в першому таймі – і все буде добре”.

Свої голи Сікан присвятив” Україні та ЗСУ”: “Якби не ЗСУ, можливо, ми б і не грали зараз у футбол. Футболки на підтримку героїв “Азовсталі” перед матчем? Дякуємо, тільки дякуємо. Ці герої – частина нашої країни”.